• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Село живе допоки живе, допоки працює у ньому школа. 30-і роки в історії СРСР і УРСР були часом “ культурної революції”. Вона була складовою частиною соціалістичних перетворень у державі. Ліквідувалася неписьменність, створювалися нові школи.

Отож, у 1937 році і в Лебедівці була відкрита перша початкова школа.Вона розташовувалась у невеличкому будиночку на території нинішнього СВК ім. Шолуденка. Після отримання початкової освіти учні продовжували навчання в школах с. Сваром’я, с. Тарасовичі, с. Нижча Дубечня.

Але війна призупинила навчання. Після звільнення території знову задзвенів шкільний дзвінок. Хата старости села була пристосована під початкову школу. Тут розмістилося два класи і маленька учительська. Навчалися діти у дві зміни. Директором школи на той час був Гончар Петро Зіновійович. Педагогічний колектив складали Кисіль Уляна Назарівна, Булавчик Параска Максимівна, Левковець Галина Яківна.

Відновлення освіти в Лебедівці в повоєнні роки було пов’язане з великими матеріальними труднощами. Але жага до життя збереглася у душах учителів та учнів. І вже наступної весни вони посадили шкільний садок. І нині ще росте одна кремезна груша, яка щовесни радує всіх щедрим білим цвітом.

Через деякий час із с. Тарасович було перевезено великий будинок. Так була побудована нова школа (нині це сільський клуб). Аж до 1963 року тут функціонувала Лебедівська початкова школа, яку очолював директор Тригуб Дмитро Петрович – ветеран війни, учасник боїв під Москвою, за Донбас, Ростов -на- Дону, на території Північного Кавказу.

Закінчив фронтові дороги в боях на території колишньої Пруссії.

Після повернення додому Дмитро Петрович брав активну участь у громадській роботі села. Протягом 24-х років був депутатом Лебедівської сільської Ради. Довгий час очолював постійну комісію культури, народної освіти та охорони здоров’я місцевої Ради. /Files/images/IMG_00022.jpg

1 вересня 1964 року для мешканців села Лебедівки стало особливим, пам’ятним днем. Саме цього дня для хлопчиків і дівчаток гостинно відчинилися двері нової школи.

А в будні школа живе своїм гомінливим життям. Змінилося за час існування школи багато вчителів, вийшло зі стін школи декілька покоління учнів.

Хочеться зі словами подяки згадати тих, хто трудився на освітянській ниві з 1964 року до сьогодення.

У Лебедівській школі свій педагогічний шлях починав Зайчук Валентин Іванович, який у майбутньому став міністром освіти України. /Files/images/Фото Лебедивка.JPG

За період з 1964 по 1991 рік школа декілька разів реорганізовувалась. Так з 1981року по 1990 рік школа була восьмирічна, з 1990 року по 1995 рік школа мала назву середньої. У 1996 році Лебедівська середня школа реорганізувалася у Лебедівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

За цей час в школі змінилося декілька директорів: Кисіль Микола Юрійович, Пустовіт Борис Олексійович, Філоненко Станіслав Васильович, Луб’яний Валерій Іванович, Клименко Раїса Григорівна, Куницька Світлана Андріївна. З 2009 року і по сьогоднішній день посаду директора Лебедівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів займає Андріанова Світлана Леонідівна. Клименко Раїса Григорівна очолює нині відділ освіти Вишгородської районної державної адміністрації.

З року в рік Лебедівська школа зустрічає і проводжає у світ своїх дітей, чекаючи їх на гостини. Наша школа подарувала щасливу долю багатьом випускникам. Хтось лікує хворих, хтось працює водієм, й ті, що пізнають комп’ютерні технології. Але найбільшою гордістю школи є учні, які обрали професію вчителя, працювали і працюють у рідних стінах:

Дума Марія Василівна
Єгорова Наталія Василівна
Клименко Людмила Іванівна
Куценко Тетяна Миколаївна
Скиба Ольга Євгенівна
Філоненко Галина Василівна

Художник продовжує своє життя в картинах, архітектор в скульптурах, а учитель в учнях. Такою талановитою, веселою і привітною є Базильчук Оленка, яка є автором таких поетичних рядочків:


Лебедівські лани. Лебедівська хатина.
В лебедівській сім’ї народилась дитина.
Колискову тихенько заспіва рідна ненька,
Пісню жалібно тьохне в саду соловейко.
На калині червоній, що на рідній землі,
Сплять малі пташенята у затишнім гнізді.
Я люблю Лебедівку – батьківщину свою,
Рідну батьківську мову, пісню в ріднім краю.
Тут Дніпро із Десною прославляють її,
Понесуть над водою в інший край журавлі.

Директорами Лебедівської школи в різні роки були

/Files/images/direktori/Лимаренко.jpgЛимаренко Павло Павлович/Files/images/direktori/Кисіль.jpgКисіль Микола Юркович/Files/images/direktori/Басістова.jpgБасістова Тетяна Миколаївна/Files/images/direktori/Кисіль Л С.jpgКисіль Людмила Сергіївна/Files/images/direktori/Пустовіт.jpgПустовіт Борис Олексійович/Files/images/direktori/Філоненко.jpgФілоненко Станіслав Васильович/Files/images/direktori/Клименко.jpgКлименко Раїса Григорівна/Files/images/direktori/Куницька.jpgКуницька Світлана Андріївна/Files/images/direktori/Андріанова.jpgАндріанова Світлана Леонідівна

Кiлькiсть переглядiв: 1561